خرید اینترنتی

خرید اینترنتی چیست؟

به خریدی که به وسیله فروشگاه های اینترنتی صورت گیرد، خرید اینترنتی یا Online shopping می گویند.

تاریخچه خرید اینترنتی چیست؟

اولین تجارت الکترونیک در سال 1991 توسط  تیم برنرز کو موجب پدید آمدن بانکداری آنلاین شد. پس از آن اولین فروش آنلاین توسط پیتزا هات آغاز شد. با اختراح امنیت لایه انتقال یا SSL توسط شرکت نت اسکیپ، فروش گاه های اینترنتی یکی پس از دیگری روی کار آمدند.

خرید اینترنتی به چه صورت است؟

این نوع از خرید به این صورت است که خریدار یا مشتری به سایت مورد نظر برای خرید محصول خاصی که در نظر دارد مراجعه می کند. و مشخصات و عکس محصول را در سایت مشاهده می کند. در صورتی که مورد پسند واقع شود ثبت سفارش می کند و در صورتی که نپسندد به سایت ها ی دیگر رجوع می کند.

ولی اگر ثبت سفارش کند، پس از بررسی و تامین، کالا با روش های متعددی مانند پیک یا پست به آدرس ذکر شده فرستاده می شود. در این بین هزینه کالا از طریق روش های متفغاوتی مانند آنلاین ، نقدی و قسطی قابل پرداخت است. امروزه بیشتر فروشگاه های اینترنتی به صورت پرداخت آنلاین یا پرداخت درب منزل عمل می کنند.

گسترش خرید اینترنتی

خرید اینترنتی به سرعت در حال گسترش بوده و هر روز بر جمعیت خریداران اینترنتی افزوده می گردد. امروزه دیگر تنها کالا به صورت اینترنتی عرضه نمی شود و حتی برخی خدمات نیز اینترنتی هستند. همچنین فروشندگان آنلاین شاپ ها به صورت رقابتی بر کیفیت محصولات خود تمرکز کرده اند و برای افزایش آن تلاش می کنند. این امر موجب ارتقای سطح رضایت از خرید اینترنتی شده و در نهایت موجب توسعه تجارت الکرونیک می شود.

تجارت الکترونیک چیست؟

تعریف استاندارد تجارت الکترونیکی  به معنای یک معامله ی تجاری است که از طریق اینترنت اتفاق می افتد و در اصطلاح به معنای خرید و فروش کالاها (و یاخدمات) از طریق اینترنت می باشد.این خدمات به وسیله ی شبکه ی اینترنتی به صورت آنلاین ارائه می شوند. تجارت الکترونیک شامل طیف گسترده ای از داده ها ، سیستم ها و ابزارهای خریداران و فروشندگان آنلاین است.

خرید اینترنتی

بیشتر مشاغل با حضور تجارت الکترونیکی از یک فروشگاه یا یک بستر اینترنتی برای انجام فعالیتهای بازاریابی آنلاین،فروش و همچنین برای نظارت بر تدارکات استفاده می کنند. یکی از مزایای تجارت الکترونیک فروش بین الملل است، این امر به شما این امکان را می دهد تا محصولات خود را به صورت رقابتی به مخاطبان جهانی عرضه و ارسال کنید.فروش در سراسر جهان یک شاهکار عالی است زیرا به شما کمک می کند تا خیلی سریعتر برند خود را بسازید ، بازار خود را به صورت تصاعدی گسترش دهید و به شما امکان می دهد مدت ها قبل از رقبای محلی خود سود کسب کنید.

تأثیر تجارت الکترونیک بسیار گسترده است یکی دیگر از مزایای تجارت الکترونیک این است که حتی میتواند روی کسب و کارهای کوچک هم تاثیر گذار باشد.

فروشگاه های اینترنتی در جهان مانند:آمازون،شاپی فای،علی اکسپرس و… را می توان نمونه هایی از تجارت الکترونیک قرار داد.

از دیگر سرویس های شرکت باریزان ارائه ی خدمات خرید اینترنتی از سایت های معتبر دنیا می باشد. جهت استعلام قیمت میتوانید با تکمیل فرم خرید اینترنتی در زیر و تماس با ما از هزینه ی خرید ونحوه ی ارسال کالای خود مطلع شوید. در صورت هرگونه ابهام و یا راهنمایی میتوانید با همکاران ما از طریق ایمیل inquiries@barizanco.comو یا شماره تماس02188839123 در ارتباط باشید.

فرم خرید اینترنتی

  • Order Details (مشخصات سفارش)

  • Consignee / Receiver Details (مشخصات گیرنده)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *