واردات

مفهوم واردات چیست؟

واردات به معنا و مفهوم  ورود کالا از کشور تولید کننده به کشور مقصد می باشد. عموما به دلایل زیادی واردات به کشور مقصد صورت میگیرد که از جمله میتوان به نبود امکانات جهت ساخت کالا و یا هزینه بر بودن ساخت کالا در داخل آن کشور اشاره کرد. همچنین شرایط دیگری مانند عدم وجود تکنولوژی لازم ، شرایط اقلیمی و آب و هوایی، تحریم های سیاسی علیه کشور مقصد و … میتواند میزان واردات به یک کشور را افزایش دهد.

اهمیت واردات چیست؟

می توان گفت به دلیلی که برای برخی کشورها تهیه و ساخت بعضی از کالاها امکان پذیر نمی باشد و دارای هزینه ی بالایی می باشد. سپس آن کشور از طریق واردات کالا و یا محصول تمامی نیازهای داخلی کشور خود را از این طبق تامین می کند.

امور واردات به عنوان یک فعالیت بسیار تخصصی محسوب می شود و به همین دلیل این فعالیت حتما باید توسط یک فرد متخصص و حرفه ای انجام شود.

این نکته را حتما به خاطر بسپارید که جهت واردات و صادرات نیازمند داشتن مجوز برای همه ی  کالاها نیاز است. لازم به ذکر است که نوع صدور هر گونه مجوز نسبت به نوع و مدل کالایی که وارد یه کشور می شود بررسی می شود.

پیش از هر گونه خرید بایستی اقدام به یک لیست(پیش فاکتور فروش) جهت ترخیص کالا هنگام واردات نمود. بهتر است بدانید که کلیه فعالیت هایی که جهت واردات کالا یا محصول انجام می شود، به وسیله ی کانال های بانکی کشور به صورت مجاز و رسمی می باشد.

یکی از مهمترین عوامل مشخص کننده ی واردات، شرایط آب و هوایی می باشد. به طور کلی صادرات نسبت به واردات غالب باشد.

انواع واردات

در بازرگانی بین المللی پنج نوع واردات داریم که عبارتند از  قطعی ، موقت ، ترانزیت داخلی ، ترانزیت خارجی و کالای مرجوعی .
معمولا ورود کالا به کشور عزیزمان نیازمند صدور مجوزهای لازم جهت ترخیص می باشد که جهت دریافت و پیگیری هریک از این مجوزها طبق تعرفه گمرکی کالا باید به سازمان های مربوطه مراجعه کرد. کلیه کالاهای وارداتی باید طبق قوانین و مقررات گمرک جمهوری اسلامی وارد شوند.

شرکت بازرگانی باریزان با تیم حرفه ای در بخش حمل بین الملل و ترخیص کالاهای مجاز قادر است تا به شمار در پروسه ی واردات کالا کمک کند. جهت چگونگی ارائه ی خدمات با ما در ارتباط باشید.

شرکت وارداتی باریزان

شرکت بازرگانی باریزان با تجربه فعالیت در عرصه تجارت بین الملل و با بکارگیری متخصصان این امر موفق شده است تا سهمی از واردات و صادرات کشور را در تعامل با کشورهای اروپایی و آسیایی کسب نماید. ما در زمینه های مختلف تجاری و بازرگانی بین الملل فعالیت داشته ایم و در تلاش هستیم تا با تکیه براصل اقدام به تجارت بین الملل در سراسر دنیا فعالیت های خود را در جهت رفع نیاز شما عزیزان گسترش دهیم.

تخصص اصلی ما انجام کلیه امور بازرگانی وهمچنان حمل هوایی کالاهای مجاز (طبق موازین جمهوری اسلامی) در ابعاد و وزن های گوناگون می باشد . ارتباط های بین المللی ما و همکاری با خطوط هوایی معتبر از اروپا ، چین و خاورمیانه به مقصد ایران و یا هر کشور دیگر این امکان را به وجود آورده تا ما بتوانیم خدمات گوناکون را جهت کسب رضایت شما مشتریان عزیز ارائه دهیم.

ما همچنان در زمینه ی حمل های دریایی و زمینی با یاری همکاران با سابقه ی بین الملل خود جهت حمل انواع مرسوله ها در کنار شما خواهیم بود. جهت استعلام سرویس مورد نظر می توانید با تکمیل فرم واردات در قسمت زیر و با آدرس ایمیل inquiries@barizanco.com با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *